Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Du är här:

Lärare

Namn och e-post till våra lärare.

Lärare Polstjärnegatan

Aghaei, Mehrnaz (sfi)
E-post: mehrnaz.aghaei@folkuniversitetet.se

Andreasson, Johnny (IT)
E-post: johnny.andreasson@folkuniversitetet.se

Bäckerholm, Yiming (sfi)
E-post: yiming.backerholm@folkuniversitetet.se 

Börjesson, Tora (sfi)
E-post: tora.borjesson@folkuniversitetet.se

Chekh, Yulia (sfi)
E-post: yulia.chekh@folkuniversitetet.se

Dabrowska, Monika (GRUV: svenska som andraspråk)
E-post: monika.dabrowska@folkuniversitetet.se

Edanius Hällås, Christina (sfi)
E-post: christina.edanius-hallas@folkuniversitetet.se

Fordon, Andrei (sfi)
E-post: andrei.fordon@folkuniversitetet.se

Fors, Louice (sfi)
E-post: louice.fors@folkuniversitetet.se

Frid, Kristina (Svenska som andraspråk - intensiv)
E-post: kristina.frid@folkuniversitetet.se

Gustafson, Christina (GRUV: svenska som andraspråk)
E-post: christina.gustafson@folkuniversitetet.se 

Haddad, Ayham (sfi)
E-post: ayham.haddad@folkuniversitetet.se

Haglund, Ulrika (sfi)
E-post: ulrika.haglund@folkuniversitetet.se

Herman Cederlind, Eliza (sfi)
E-post: eliza.herman-cederlind@folkuniversitetet.se

Hodzic, Ajla (sfi)
E-post: ajla.hodzic@folkuniversitetet.se

Håkanson, Karin (sfi)
E-post: karin.hakanson@folkuniversitetet.se

Hägg, Sara (sfi)
E-post: sara.hagg@folkuniversitetet.se

Ibrahim, Samir (modersmållärare - arabiska) 
E-post: samir.ibrahim@folkuniversitetet.se

Ivarsson, Maria (sfi)
E-post: maria.ivarsson@folkuniversitetet.se

Lindstrand, Pia-Lena (sfi)
E-post: pia-lena.lindstrand@folkuniversitetet.se

Lindström, Marina (sfi)
E-post: marina.lindstrom@folkuniversitetet.se

Lundberg, Sofia (sfi)
E-post: sofia.lundberg@folkuniversitetet.se

Martinsson, Linnea (sfi)
E-post: linnea.martinsson@folkuniversitetet.se

Milenkovic, Marijana (sfi)
E-post: marijana.milenkovic@folkuniversitetet.se 

Munoz, Annika (sfi)
E-post: annika.munoz@folkuniversitetet.se

Myremark, Anneli (sfi)
E-post: anneli.myremark@folkuniversitetet.se

Persson, Vanda (GRUV: engelska och matte) 
E-post: vanda.persson@folkuniversitetet.se

Pierrou, Filippa (Svenska som andraspråk - intensiv) 
E-post: filippa.pierrou@folkuniversitetet.se  

Svalin, Per (sfi, GRUV: engelska)
E-post: per.svalin@folkuniversitetet.se

Tajgardoun, Reyhaneh (sfi)
E-post: reyhaneh.tajgardoun@folkuniversitetet.se

Telestam, Sofia (sfi)
E-post: sofia.telestam@folkuniversitetet.se

Thomas, Ester (sfi)
E-post: ester.thomas@folkuniversitetet.se

Wass, Emma (sfi)
E-post: emma.wass@folkuniversitetet.se

Yahmi, Kahina (sfi)
E-post: kahina.yahmi@folkuniversitetet.se

Zachrisson, Ingrid (sfi)
E-post: ingrid.zachrisson@folkuniversitetet.se

 

Lärare Norra Allégatan

Bjurström, Margareta
E-post: margareta.bjurstrom@folkuniversitetet.se

Gorbunova, Elvira
E-post: elvira.gorbunova@folkuniversitetet.se

Lunden, Jenny
E-post: jenny.lunden@folkuniversitetet.se

Möllbom, Gunilla
E-post: gunilla.mollbom@folkuniversitetet.se

Myhrman, Krister
E-post: krister.myhrman@folkuniversitetet.se

Sand, Charlotte
E-post: charlotte.sand@folkuniversitetet.se

Personal

Toggle module
Toggle module

Film om sfi

Toggle module

Film om kursplan för sfi

Toggle module

Tidigare sfi-elever ger tips!

Toggle module

Sfi och grundläggande kurser Göteborg

Polstjärnegatan 4D
417 56 Göteborg
031-106580, växel 031-106500
sfigbg@folkuniversitetet.se